Bądź EKO!

“Musimy ograniczyć zużycie plastiku na świecie!” to zdanie w ciągu ostatniego roku usłyszał lub przeczytał chyba każdy. Życie w zgodzie z naturą to nie tylko efekt powszechnie widocznej mody, ale przede wszystkim chęci dbania o środowisko i ekosystem. Dlatego zachęcamy Was do wspólnego ograniczenia zużycia plastikowych opakowań.

Kupujesz danie na wynos, które chcesz zjeść przy swoim biurku? Zabierz je na naszych talerzach, zamiast wykorzystywać kolejne opakowanie jednorazowe! Oddaj je przy okazji do Canteen lub odstaw do biurowej kuchni, a my odbierzemy je pod koniec dnia. 


W jaki sposób my staramy się być “eko”? Korzystamy ze szklanych butelek wielokrotnego użytku, opakowania do sałatek są wyprodukowane z tzw. bioplastiku, sztućce dodawane do dań na wynos są wykonane z tworzywa PLA, które jest w 100% biodegradowalne. Już niedługo wprowadzimy również opakowania do dań na wynos z biomasy, która również podlega kompostowaniu. 

1. Na świecie produkuje się 16 tys. plastikowych butelek na sekundę.2. Na polskie wysypiska trafia co roku 55 tysięcy ton foliówek.3. Od około 4,8 mln do nawet 12,7 mln ton plastiku trafia do oceanów każdego roku!4. Organizmy żywe mylą plastik z żywnością dlatego mikroplastik wykryto u ponad 600 gatunków ryb5. Do wyprodukowanie 500 gram plastiku potrzebnych jest AŻ 91 litrów wody!6. Rocznie produkujemy około 48 mln ton plastiku, jeśli nic się nie zmieni szacunkowo w 2050 wyprodukujemy 62 miliony ton plastiku! 


W jaki sposób Ty możesz przyczynić się w codziennym życiu do redukcji plastikowych opakowań? Podpowiadamy: 1. Staraj się rezygnować z wody butelkowanej, gdy to tylko możliwe! Korzystaj z butelek wielokrotnego użytku, w domu zainwestuj w dzbanek z filtrem i pij wodę z kranu.2. Na zakupy zabieraj swoją torbę wielokrotnego użytku, zamiast kupować jednorazówki. 3. Uwielbiasz kawę i często kupujesz ją na stacji benzynowej? Noś przy sobie kubek termiczny i zamiast kawy w klasycznym papierowym kubku z plastikowym zamknięciem, nalewaj ulubiony napój do wielorazowego kubka. 4. Coraz więcej sklepów i marketów umożliwia pakowanie produktów na wagę do swoich opakowań, wyrabiaj pozytywne dla środowiska nawyki i zabieraj na zakupy wielorazowe pojemniki. 
A Wy jakie znacie sposoby na życie w zgodzie z nurtem eko? Trzymamy kciuki, aby “eco-freaków” było coraz więcej 😉